anikeev-yuriy (anikeev_yuriy) wrote,
anikeev-yuriy
anikeev_yuriy

Чемпіон світу Юрій Анікєєв і “Крок до мрії” в гімназії №2

Чемпіон світу Юрій Анікєєв і “Крок до мрії” в гімназії №2


http://nashridkup.com.ua/?p=6455

Конкурс “Крок до мрії” набирає обертів. Нагадаю, що за ініціативи начальника міського відділу освіти Світлани Пасічник і компанії UFC проводиться конкурс прояву фантазії і спільної праці учнів, вчителів і батьків у жорстких фінансових обмеженнях. Всі 10 куп’янських шкіл, НВК і гімназій отримують від фонду Олега Лущика на виконання цього проекту рівно по 1,5 тис. гривень. Весь шкільний загал має подумати, як з таким бюджетом можна зробити щось корисне для школи. Всі пропонують свої ідеї і втілюють їх в життя власними руками. За жеребом, школи починають роботи у різний визначений час. Першими розпочали участь у конкурсі школа №4 і гімназія №2.

Керівництво 4 школи пішло самим простим шляхом: купило на ці гроші якийсь стенд і вивісило його на стіну одного з коридорів.

А от у гімназії №2 з цього конкурсу зробили власний цікавий захід. Всім гімназистам запропонували поміркувати, що хочеться зробити для школи. Діти просто від руки, або на комп’ютері намалювали свої проекти. Рада гімназії розглянула всі пропозиції і кращі роботи було виставлено на загальний розсуд. Переміг проект який називається “Інтелектуальна молодь – щасливе майбутнє країни!”. Адже ця гімназія свого часу дала дорогу в майбутнє двом чемпіонам світу з шашок. І саме це може стати іміджевою родзинкою навчального закладу.

За назвою проекту ховається ідея створення в гімназії двох шахово-шашечних куточків зі столами, пуфами і м’якими лавами, зробленими зі старих поламаних шкільних меблів.

І ось сьогодні вібулося урочисте відкриття куточків. До гімназії запросили багаторазового чемпіона України, Європи і світу, учасника двох світових олімпійських інтелектуальних ігор, міжнародного гросмейстера, Заслуженого майстра спорту Юрія Анікеєва, який свого часу закінчив гімназію №2 з золотою медаллю!

Юрію не сказали, що на нього чекає такий урочистий захід. Тому він зніяковів від того, що на сходах його аплодисментами і вітальними вигуками зустрічали не лише його колишні вчителі, а й чимало гімназистів.

Після привітань, одного з найтитулованіших спортсменів України провели кабінетами гімназії, а пояснення йому англійською мовою давала учениця 11 класу Карина Плєцис, яка минулий навчальний рік провела в США. Юрій теж спілкувався з нею англійською. А у спортзалі він розповів, як свого часу на уроці фізкультури зламав руку, саме перед виїздом на змагання до Італії. А потім директор гімназії Любов Богданова навіть запропонувала своєму знаному учню приміряти директорське крісло, де він підписав на пам’ять кілька фотографій.

В коридорі, де обладнано один з шахово-шашечних куточків, пройшла урочиста церемонія відкриття. Стрічку чемпіон світу перерізав разом з учнем 9 класу, кращим шахістом серед школярів міста Михайлом Марчуком.

Після цього всі бажаючі розсілися за столи на сеанс одночасної гри з чемпіоном світу. Гра одразу велася на 44 дошках. Як кажуть у такій ситуації – перемогла дружба.

Але ці 44 щасливці тепер можуть з гордістю розказувати своїм дітям і онукам, що колись грали в шашки з прославленим чемпіоном.

Скромний, розумний і цікавий співрозмовник, Юрій відчував себе ніяково, коли його власні вчителі зверталися до нього на імя по-батькові. Коли мова зайшла про стан шашок в Україні, він просив знайти можливість відновити в Ківшарівці секцію цієї гри. Адже у всьому світі шашки набирають шаленої популярності. На відміну від комп’ютерних ігор шашки вчать спершу думати, а потім ходити. Вчені вже встановили, що екранні ігри ставлять на перше місце інстинктивний рух рукою, без обдумування ходу і це не призводить до розумового розвитку.

Юрій Анікеєв сказав на останок: “Дякую за таке чудове свято! Я й досі під враженням від теплого прийому. Варто розвивати інтелектуальні ігри в нашому місті. Якщо знайдеться в Куп’янську тренер, то секція шашок буде цікавою і головне корисною дітям.”

І пообіцяв сам особисто частіше бувати в рідному місті і всіляко допомагати розвитку шашок.


Tags: Личности
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments