?

Log in

No account? Create an account
Шашки на Слобожанщине
О шашках в Харькове и во всем мире
Чемпіон світу Юрій Анікєєв і “Крок до мрії” в гімназії №2 
7-е-червень-2017 11:51 am
Ukraine
Чемпіон світу Юрій Анікєєв і “Крок до мрії” в гімназії №2


http://nashridkup.com.ua/?p=6455

Конкурс “Крок до мрії” набирає обертів. Нагадаю, що за ініціативи начальника міського відділу освіти Світлани Пасічник і компанії UFC проводиться конкурс прояву фантазії і спільної праці учнів, вчителів і батьків у жорстких фінансових обмеженнях. Всі 10 куп’янських шкіл, НВК і гімназій отримують від фонду Олега Лущика на виконання цього проекту рівно по 1,5 тис. гривень. Весь шкільний загал має подумати, як з таким бюджетом можна зробити щось корисне для школи. Всі пропонують свої ідеї і втілюють їх в життя власними руками. За жеребом, школи починають роботи у різний визначений час. Першими розпочали участь у конкурсі школа №4 і гімназія №2.

Керівництво 4 школи пішло самим простим шляхом: купило на ці гроші якийсь стенд і вивісило його на стіну одного з коридорів.

А от у гімназії №2 з цього конкурсу зробили власний цікавий захід. Всім гімназистам запропонували поміркувати, що хочеться зробити для школи. Діти просто від руки, або на комп’ютері намалювали свої проекти. Рада гімназії розглянула всі пропозиції і кращі роботи було виставлено на загальний розсуд. Переміг проект який називається “Інтелектуальна молодь – щасливе майбутнє країни!”. Адже ця гімназія свого часу дала дорогу в майбутнє двом чемпіонам світу з шашок. І саме це може стати іміджевою родзинкою навчального закладу.

За назвою проекту ховається ідея створення в гімназії двох шахово-шашечних куточків зі столами, пуфами і м’якими лавами, зробленими зі старих поламаних шкільних меблів.

І ось сьогодні вібулося урочисте відкриття куточків. До гімназії запросили багаторазового чемпіона України, Європи і світу, учасника двох світових олімпійських інтелектуальних ігор, міжнародного гросмейстера, Заслуженого майстра спорту Юрія Анікеєва, який свого часу закінчив гімназію №2 з золотою медаллю!

Юрію не сказали, що на нього чекає такий урочистий захід. Тому він зніяковів від того, що на сходах його аплодисментами і вітальними вигуками зустрічали не лише його колишні вчителі, а й чимало гімназистів.

Після привітань, одного з найтитулованіших спортсменів України провели кабінетами гімназії, а пояснення йому англійською мовою давала учениця 11 класу Карина Плєцис, яка минулий навчальний рік провела в США. Юрій теж спілкувався з нею англійською. А у спортзалі він розповів, як свого часу на уроці фізкультури зламав руку, саме перед виїздом на змагання до Італії. А потім директор гімназії Любов Богданова навіть запропонувала своєму знаному учню приміряти директорське крісло, де він підписав на пам’ять кілька фотографій.

В коридорі, де обладнано один з шахово-шашечних куточків, пройшла урочиста церемонія відкриття. Стрічку чемпіон світу перерізав разом з учнем 9 класу, кращим шахістом серед школярів міста Михайлом Марчуком.

Після цього всі бажаючі розсілися за столи на сеанс одночасної гри з чемпіоном світу. Гра одразу велася на 44 дошках. Як кажуть у такій ситуації – перемогла дружба.

Але ці 44 щасливці тепер можуть з гордістю розказувати своїм дітям і онукам, що колись грали в шашки з прославленим чемпіоном.

Скромний, розумний і цікавий співрозмовник, Юрій відчував себе ніяково, коли його власні вчителі зверталися до нього на імя по-батькові. Коли мова зайшла про стан шашок в Україні, він просив знайти можливість відновити в Ківшарівці секцію цієї гри. Адже у всьому світі шашки набирають шаленої популярності. На відміну від комп’ютерних ігор шашки вчать спершу думати, а потім ходити. Вчені вже встановили, що екранні ігри ставлять на перше місце інстинктивний рух рукою, без обдумування ходу і це не призводить до розумового розвитку.

Юрій Анікеєв сказав на останок: “Дякую за таке чудове свято! Я й досі під враженням від теплого прийому. Варто розвивати інтелектуальні ігри в нашому місті. Якщо знайдеться в Куп’янську тренер, то секція шашок буде цікавою і головне корисною дітям.”

І пообіцяв сам особисто частіше бувати в рідному місті і всіляко допомагати розвитку шашок.


This page was loaded липень 21-е 2019, 1:07 pm GMT.