anikeev-yuriy (anikeev_yuriy) wrote,
anikeev-yuriy
anikeev_yuriy

1-й відкритий Чемпіонат шахово-шашкового клубу «Шахрад» ХНУРЕ

26-28 березня 2010 р. в Харкові відбувся 1-й відкритий Чемпіонат шахово-шашкового клубу «Шахрад» Харківського Національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ) з шашок-64. Турнір проводився за швейцарською системою у 8 турів (мікроматчі з жеребкуванням 1 ходу білих, контроль часу 30 хвилин на партію кожному учаснику).

Серед учасників турніру були і досвідчені харківські шашкісти, і студенти різних вузів Харкова, і шашкісти з інших міст України, в тому числі майстри спорту І.Токмаков (Донецьк), І.Чоломбітько (Суми). Всього в турнірі взяли участь 28 шашкістів, серед яких 6 майстрів спорту, 8 кандидатів в майстри. Крім кубка, медалей та дипломів для учасників турніру були передбачені 5 грошових призів, 3 призи за кращі результати серед ветеранів (старше 60 років), а також спеціальні призи найстаршому та наймолодшому учасникам.

Вперта боротьба в турнірі точилась з першого до останнього туру. Після 5 турів лідерство захопив найдосвідченіший та найтитулованіший учасник турніру міжнародний майстер Леонід Ципес (Харків). Але в 6-му турі він несподівано програв студенту ХНУРЕ, першорозряднику Олександру Проніну. Осічкою лідера скористався ще один досвідчений харківський майстер Олексій Халін, який переміг майстра спорту Володимира Слюсаренка. В подальшому О.Халін вже не втратив лідерства і з результатом 14 очок з 16 можливих став переможцем турніру. На 2-му місці Л.Ципес – 13 очок, на 3-му – В.Слюсаренко – 12 очок. 4 місце посів незмінний учасник всіх харківських змагань 3 останніх років, студент з Марокко Саїд Куіндар, який набрав 11 очок. Замкнув п’ятірку призерів досвідчений кандидат у майстри Борис Шатун (м.Дергачі, Харківська обл.), який також набрав 11 очок. Трійку сильніших серед ветеранів склали Л.Ципес, Б.Шатун та майстер спорту Анатолій Развалінов (Харків). Спеціальні призи отримали найстаріший учасник змагань Георгій Метельницький (Харків) та Артур Молчанов (Суми).

Після закінчення основного турніру відбувся бліц-турнір (мікроматчі, 3 хвилини на партію). До тих учасників основного турніру, які забажали зіграти в бліц-турнірі, додались ще декілька харківських шашкістів, в тому числі майстри спорту, відомий композитор Станіслав Устьянов та фіналіст Чемпіонатів України 2009 р. з шашок-64 і шашок-100 Віктор Горобець. Всього в турнірі взяли участь 16 шашкістів, серед яких 6 майстрів спорту і 7 кандидатів у майстри. Для учасників турніру були встановлені 4 грошових призи.
1 місце з результатом 26 очок з 30 можливих посів Саїд Куіндар, на 2-му місці Олексій Халін – 25 очок, на 3му Станіслав Устьянов – 22 очка, на 4-му Леонід Ципес – також 22 очка.

Турнір був чудово організований завдяки зусиллям ініціатора цього чемпіонату, відомого шахового організатора, директора ШШК «Шахрад» Григорія Сільвестровича Кіктєва та підтримці ректорату і кафедри фізвиховання Харківського Національного університету радіоелектроніки. ХНУРЕ – один з провідних харківських вузів, який приділяє увагу розвитку серед своїх студентів різноманітних видів спорту, в тому числі шахів і шашок. Зокрема, серед випускників цього вузу – міжнародний гросмейстер Юрій Анікєєв, призерка чемпіонату України серед жінок Тетяна Смирнова. В ШШК «Шахрад» регулярно проводяться великі шахові турніри за участю відомих майстрів і гросмейстерів. Періодично проходять турніри за участю студентів ХНУРЕ та інших харківських вузів і провідних харківських шашкістів. Команди ХНУРЕ – переможці чемпіонатів Харкова серед вузів як з шахів, так і з шашок. Сподіваємось, що ШШК «Шахрад» ХНУРЕ і надалі буде проводити великі шашкові турніри і запрошувати на них шашкістів з усієї України.

М.Черненко
Головний суддя змагань

Информация была взята на сайте "Шашки в Україні".
Tags: Харьковские
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments